Multiview na YouTube!

YouTube TV wprowadza funkcję Multiview, która umożliwia jednoczesne oglądanie do czterech różnych programów. Funkcja ta będzie dostępna dla wybranych użytkowników w ramach wczesnego dostępu. Na początku Multiview będzie tylko na amerykańskich kanałach sportowych , na których odbywają się mecze turnieju NCAA (Narodowe Stowarzyszenie Sportów Akademickich). W przyszłości funkcja ta będzie dostępna również na innych kanałach sportowych. W ramach Multiview użytkownicy wybierają z zestawów preselekcjonowanych transmisji, które YouTube samodzielnie dobiera. Aktualnie nie będzie możliwe dodawanie własnych kanałów ani ich personalizacja, ale twórcy zapowiadają wprowadzenie takiej funkcjonalności w przyszłości.

Multiview nie jest nową funkcją w świecie usług streamingowych, ale dla użytkowników platformy satelitarnej jest to już standard. W 2017 roku swoją usługę multiview wprowadziło Sony. YouTube TV zapewnia, że Multiview nie będzie zależne od urządzenia, na którym jest uruchomiona usługa, ale wszystkie transmisje będą obsługiwane po stronie serwera. Dzięki temu użytkownik otrzymuje jedną spójną transmisję, która zawiera kilka programów.

Póki co usługa jest testowana tylko w Stanach zjednoczonych. Pozostaje mieć nadzieję, że szybko zostanie przeniesiona na resztę świata. Choć Multiview w obecnej formie nie jest zbyt rozbudowany, zapowiada się ciekawie, zwłaszcza że YouTube zapowiada, że w przyszłości wprowadzi dodatkowe funkcje i możliwość personalizacji.


Opublikowano

w

,